29.04.2008
Kauraa & Karpaloita vai Kauraa & Suklaata?

Kantolan kauracookies- keksien koostumus on herkullisen pehmeä, kuin kotona leivottu. Jos et ole vielä maistanut, niin nyt kannattaa kokeilla tätä ainutlaatuisen mehevää makuelämystä!

Kauran ja karpalon makua täydentää rusina, kun taas kauran ja suklaan yhdistelmässä on mukana rusinan lisäksi hasselpähkinää. Keksit ovat herkullisen kauraisia ja ne sopivat kruunaamaan kahvi- ja teehetkesi milloin vain.

 
29.04.2008
Kesä + keksi = TOTTA!

Kesällä on aikaa perheelle ja ystäville. Voi tehdä asioita yhdessä ja viettää aikaa ulkona. Kesällä on myös mukavaa retkeillä luonnossa, lähteä piknikille, oleilla rannalla tai käydä mökillä.

Kantolan Kulta Muro on pakattu värikkääseen purkkiin ja se on helppo ottaa mukaan minne vain; retkelle, mökille ja veneeseen. Kulta Muro sopii myös vierasvaraksi.
Herkullinen murokeksi, joka sopii kaikenikäisille vauvasta vaariin!

 
02.01.2008
Kantolan Ballerina Sitruuna - Lime Makunautinto kuin tanssi!

Kantolan Ballerina-sarja kasvaa raikkaalla uutuudella. Keksissä sekoittuvat sitruuna-lime ja vanilja. Maku on moderni ja suosittu, kannattaa kokeilla!

Ballerina-sarjaan kuuluvat Sitruuna-Limen lisäksi Vadelma, Minttusuklaa, Nougat ja Toffee. Vadelma, Minttusuklaa ja Toffee löytyvät 380 gramman pakkauksista Sitruuna-Limen tavoin. Pienemmistä, 180g-190g pakkauksista löytyvät Ballerina Vadelma ja Nougat.

 
01.01.2008
Kantolan Cafe Deli tummasuklaakeksi

Kantolan Cafe Deli tummasuklaakeksi

Uutuus Kantolan Café Deli tummasuklaakeksi on tervetullut lisä Kantolan Café Deli -herkkukeksisarjaan. Pehmeän täyteläinen tummasta suklaasta valmistettu suklaatäyte ja ohut keksi luovat herkullisen makuelämyksen. Maista ja ihastu!